Haber

Adana’da 60 Ruhsatsız Silah Ele Geçirildi, 57 Kişi Tutuklandı

Adana’da polis ekiplerinin yaptığı uygulama, inceleme ve operasyonlarda 60 ruhsatsız silah ele geçirilirken, 57 kişi gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü, ruhsatsız silah taşıyanların tespiti ve yakalanması amacıyla 23 Ekim itibarıyla kent genelinde denetim, denetim ve operasyonlarını artırdı.

Bu kapsamda Asayiş Şube Müdürlüğü Motosikletli Polis Ekipleri, şüphelendikleri araçları durdurarak arama yaptı ve iki otomobilin şanzımanına gizlenmiş iki silaha el koydu. Ekipler, takside yaptığı aramada müşteri Eren G’nin (26) çantasında 7 adet silah buldu.

Çukurova İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, Topalak İlçesi’nde uygulama sırasında “dur” ihtarına uymayarak kaçan araç sürücüsü Bülent O’nun peşine düştü.

Sürücü, Çatalan Batı Köprüsü’nü kullanarak kaçmaya devam ederken, aracından bir cismi Seyhan Baraj Gölü’ne fırlattı. Aracın önünü keserek sürücüyü gözaltına alan gruplar, olay yerine Koruma Şube Sualtı Küme Komutanlığı ekiplerini çağırdı. Polis dalgıçları gölde yaptığı aramada ruhsatsız silah buldu.

Denetim, kontrol ve operasyonlarda toplam 60 adet ruhsatsız silah ele geçirildi. Aralarında Eren G. ve Bülent O’nun da bulunduğu 57 kişi gözaltına alındı.

İşlemlerin ardından “ruhsatsız ateşli silah ve ateşli silahlar satın almak veya bulundurmak” suçlamasıyla adliyeye sevk edilen 57 şüpheli, nöbetçi hakimliklerince tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu