Haber

Bakan Kasapoğlu: İmkansız denen her şeyi birlikte yaptık

GENÇLİK ve Spor Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “20 yıl önce siyasi ve toplumsal kaosla boğuşan ve ne yazık ki girdaplar içinde kısır döngüye mahkum bir Türkiye vardı. Hamdolsun milletimiz demokrasisine sahip çıkarak Cumhurbaşkanımızın arkasında dimdik durdu. Onlarca felaketle karşı karşıya kaldı. Ne yazık ki anti-demokrasiye yönelik birçok saldırıyla karşılaşıldı. Ancak milletimizden aldığımız güçle, milletimizle birlikte tüm anti-demokratik çabaları bir kez daha bertaraf ettik. Çok şükür imkansız denilen her şeyi başardık” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu bugün Karaman’a geldi. Çok Amaçlı Spor Salonu’nun açılış törenine katılan Bakan Kasapoğlu, Türkiye’nin 20 yıl öncesi ile bugünü karşılaştırdı. Kasapoğlu şunları söyledi:

“20 yıl önce Türkiye’ye baktığımızda, 20 yıl önce Karaman’a baktığımızda hayallerin birer birer gerçeğe dönüştüğünü görüyoruz. Bırakın bu devasa eserleri ortaya koymak bir yana, ülkenin sorunlarını ortaya koymak şöyle dursun.Siyasi kaosla toplumsal kaosla boğuşan, ne yazık ki girdaplarda kısırdöngüye mahkum bir Türkiye vardı.Milletimiz hamdolsun demokrasisine sahip çıkarak Cumhurbaşkanımızın arkasında durmuştur. Onlarca felaketle karşılaşıldı.Ne yazık ki birçok anti-demokratik saldırılarla karşılaşıldı.Fakat milletimizden aldığımız güçle bütün anti-demokratik saldırılara göğüs gerdik.Milletimiz ile birlikte demokratik çabaları yeniden bertaraf ettik.Şükürler olsun imkansız denilen her şeyi birlikte başardık.Bugün sağlıkta, ulaşımda, üretimde, sanayide, ticarette, teknolojide ve eğitimde ülkemizin geldiği noktayı görüyoruz. Onun dünyaya koyduğu istikrar ve başarılar, hepimiz yaşayıp hissetsek de gözümüzün önünde oluyor. Bakan Kasapoğlu, ‘yetenek taraması ve spora yönlendirme’ projesi ile gençlerin yeteneklerini tespit etmek ve başarılarını sağlamak amacıyla ilkokuldan itibaren takip etmeye ve desteklemeye başladıklarını kaydetti. 800’den fazla yurt, 850 bin yurt kapasitesi, yakın bir örnek bile değil.Avrupa, Amerika ve diğer ülkelere baktığımızda bu rakama yaklaşacak bir tablo görmüyoruz.Her gün 850 bin gencimiz barınmasını, beslenmesini gözeten bir hizmet anlayışına sahip. ve internet Bu bizim için büyük bir zevk Bu ülkenin gururu Çünkü bu gurur, bu altyapı güçlü bir devlet olmanın, ‘insan yaşasın devlet yaşasın’ın en güçlü göstergesidir. 20 yıl önce bin kişilik yurt altyapısı vardı, bugün bu sayıyı 9 katına çıkardık.” Bakan Kasapoğlu, salonun açılışının ardından kentteki spor tesislerinde incelemelerde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu