Haber

CHP’den “kayyum başkan” söylemine sert tepki: Saygısızlık, hatta ahlaksızlık

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı sonrasında belirlenen Merkezi Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Özgür Özel başkanlığında parti genel merkezinde toplandı. Parti adına konuşan Sözcü Deniz Yücel, emanet liderin Özel hakkında yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi.

“MÜTEVİL BAŞKAN” İDDİALARI SORULDU

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, toplantıya ilişkin açıklamalarda bulundu. Pek çok konuda değerlendirmelerde bulunan Yücel, “YDK ve MYK’da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yakın isimlerin ağırlıklı olduğu iddia ediliyor. Bu da CHP Genel Başkanı Özel’e ‘kayyım başkan’ yorumlarını getiriyor. Sizin değerlendirmeniz nedir? ” Soruyu da yanıtladı.

“Saygısızlık bile saygısızlıktır”

Yücel, “38. Olağan Kongremiz Türkiye’deki diğer siyasi partilere örnek olacak şekilde demokrasi şöleni atmosferinde gerçekleştirildi. Burada mahalle delege seçimleri, ilçe ve il kongrelerinden seçilen binlerce CHP’linin kongre delegeleri bulunuyor. Parti Meclisimiz başta olmak üzere partimizin üst yönetimini temsil etmiş ve Yüksek Disiplin Kurulumuz’u seçmiştir.Burada Sayın Özgür Özel’e ‘kayyum başkan’ demek en azından hem Özgür Özel’e hem de Ekrem’e saygısızlıktır. İmamoğlu, hatta daha da fazlası aşırıdır.CHP’nin Parti Meclisi veya Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri “Kişiye yakınlık veya uzaklık ile belirlenmez.” dedi.

Deniz Yücel

ÖNCE KKTC’YE, SONRA AZERBAYCAN’A GİDECEK

Merkez Yönetim Kurulu’nda İsrail-Filistin meselesinin de ele alındığını belirten Yücel, Başkan Özel’in ilk yurt dışı ziyaretini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne, ikincisini de Azerbaycan’a yapacağını belirtti.

Özgür Özel

habermenderes.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu