Haber

Denizli’de Hamile Kadını Boğarak Öldürdüğü İddiasıyla Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası İstenen Sanığın Yargılaması Devam Ediyor

Denizli’nin Buldan ilçesinde, 5 aylık hamile eşini boğarak öldürmek suçundan “ağırlaştırılmış müebbet hapis” suçundan dava açılan tutuklu sanığın duruşmasına devam edildi.

Denizli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya sanık R. Çaltı, mağdur Hatice Çaltı’nın yakınları ve tarafların avukatları katıldı.

Mahkemede konuşan sanık, “Eşimle kahvaltı yaptıktan sonra evden çıktım. Öğle saatlerinde işe gittiğim tarlada beni arayan akrabamdan eşimin öldüğünü öğrendim. Ben suçsuzum, yapmadım” dedi. Karımı öldürün, beraatımı istiyorum.” savunmasını yaptı.

Mahkeme, sanığın herhangi bir husumetinin olup olmadığının tespiti için cep telefonunun incelenmesine karar verdi. Ayrıca sanığın cinayetin işlendiği dönemde eşi ve eşinin yakınlarıyla yaptığı konuşmaların tespit edilmesi amacıyla dijital materyallerin incelenmesine karar verildi.

Duruşma 9 Kasım’a ertelendi.

11 Mayıs 2022’de Denizli’nin Buldan ilçesinde 5 aylık hamile olan ve ikiz bebek bekleyen 43 yaşındaki Hatice Çaltı banyoda ölü bulundu. Gözaltına alınan kadının boğularak öldürüldüğü ortaya çıktıktan sonra tutuklandı. ??

Savcı, sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

haberomerli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu