Haber

AK Parti’li Şeker: “Kocaeli Belediyesi tarım ve hayvancılığa 142 milyon lira destek sağlayacak”

AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin, önümüzdeki tarım döneminde tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için 142 milyon lira dayanak sağlayacağını söyledi.

Şeker, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin 2019’dan bu yana çiftçilere verdiği takviyesi anlattı.

Belediyenin çiftçilere, gübre için 30 milyon lira, akaryakıt için 19 milyon lira, yem bitkileri tohumu için 22 milyon lira, sera naylonu için 5 milyon lira, çağdaş sera suramı için 1 milyon 500 bin lira, kümes hayvanı ve ekipmanı için 1 milyon lira, arıcılık için 534 bin lira, meyve fidanı ve takviyesi için 1 milyon 200 bin lira takviye verdiğini kaydeden Şeker, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, önümüzdeki tarım sezonunda tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için 142 milyon lira destek sağlayacak.” dedi.

Şeker, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin çiftçilerin gelir seviyesini artırmak ve ziraî kalkınmaya takviye sağlamak hedefiyle, Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Projesi’ni hayata geçirdiğini tabir etti.

Projeyle belediyenin, 2022 yılında 1140 dönüm alana 4 milyon biberiye, tıbbi nane ve oğul otu fidesi üzere tıbbi ve aromatik bitkilerin dikimini gerçekleştirdiğini söyleyen Şeker, bu sayede çiftçilere 65 milyon lira takviye verildiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu