Haber

Bulgaristan-Türkiye sınırındaki orman yangını kontrol altına alındı

BULGARİSTAN’ın Türkiye sınırında çıkan orman yangını büyük ölçüde kontrol altına alındı. Bazı bölgelerde devam eden alevlere Bulgar itfaiye ekipleri müdahale ediyor.

Bulgaristan’ın Türkiye sınırına yakın bölgede dün akşam saatlerinde orman yangını çıktı. Rüzgarın da etkisiyle alevler Edirne sınırına yaklaştı. Tedbir amacıyla sınıra Edirne Orman İşletme Müdürlüğü ve Edirne Belediyesi ekipleri sevk edildi. Bulgar itfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, sınırın karşı tarafındaki Prisadets, Filipovo, Varnik ve Matochina köyleri de tedbir amacıyla boşaltıldı.

ALEVLERE GECE SÜRESİ MÜDAHALE

Bulgaristan’ın iç kesimlerine doğru yönelen alevlere gece boyunca müdahale edildi. Yangın büyük ölçüde kontrol altına alınırken, Prisadets, Matochina ve Studena köylerinin bazı kesimlerinde alevler devam ediyor. Edirne sınırındaki Büyükismailce köyünün karşısındaki ormanda bu sabah alevler yeniden yükseldi. Bulgar itfaiyecilerin alevlere müdahale ettiği görüldü.

Sınırın Türkiye tarafında ise itfaiye ekipleri tedbir amaçlı beklemeye devam ediyor. Büyükismailce köyünde yaşayan Halil İbrahim Akgün, yangının dün akşamdan beri devam ettiğini belirterek, “Akşam belli bir noktaya geldi. Kendi tedbirlerimizi aldık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu