Yaşam

Justin Bieber müzik haklarını 200 milyon dolara sattı

2009 yılında YouTube’da keşfedildiğinde henüz bir çocuk olan Justin Bieber, aradan geçen 14 yılda hem büyüdü hem de dünyanın en büyük müzik yıldızlarından biri oldu. Bieber rekor bir anlaşma imzalayarak kariyerinde yeni bir aşamaya girdi.

200 milyon dolar alacak

Kanadalı şarkıcı Justin Bieber, tüm müzik kayıtlarının yayın haklarını Hipgnosis Songs Capital’e sattı. Justin Bieber’ın Hipgnosis Songs Capital ile olan anlaşmasının şartları resmi olarak açıklanmadı. Ama AFP haberlerAjans, 28 yaşındaki ünlü şarkıcının 200 milyon dolar alacağını yazdı.

SÖZLEŞME 31 ARALIK 2021 TARİHİNDEN ÖNCEKİ TÜM ŞARKILARI KAPSAR

Anlaşma, Justin Bieber’ın 31 Aralık 2021 tarihinden önce kaydedilmiş tüm müziklerini kapsıyor. Son yılların en çok dinlenen pop müziklerinden ‘Baby’ ve ‘Sorry’ de 290 şarkının ortasında. Anlaşmaya göre Hipgnosis Songs Capital, Bieber’ın müziği halka açık yerlerde çalındığında telif ücreti ödemek zorunda kalacak.

“ALTIN ​​VE PETROLDEN DAHA DEĞERLİ OLABİLİR”

2028 yılında kurulan Hipgnosis Songs Capital’in kurucusu Merck Mercuriadis daha önce yaptığı açıklamada “Hit şarkılar altın ve petrolden daha değerli olabiliyor” demişti.

haber-vakfikebir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu