Haber

İskoçya’nın St. Johnstone kulübü Eskişehirspor için bağış toplayacak

İskoçya Premier Lig’de mücadele eden St. Johnstone kulübü, taraftarların çağrısının ardından maddi zorluklar yaşayan Eskişehirspor için bağış toplayacağını açıkladı.

St. Johnstone’un internet sitesinden yapılan açıklamada, Eskişehirspor’un finansal zorluklar yaşadığı belirtildi. Eskişehirspor’la dostluğun göstergesi olarak, kulübün hayatta kalması için cumartesi günü oynanacak Motherwell maçı öncesinde bağış toplanacağı tabir edildi.

St. Johnstone taraftar kümesi “Fair City Unity”, 29 Ekim’de oynanan Kilmarnock maçında “Eskişehirspor’u Kurtarın” ve “Anadolu’nun Yıldızı Parlasın” yazılı pankartlar açmıştı.

Eskişehirspor da yazılı açıklamayla, St. Johnstone’a dostluğu ve dayanağı nedeniyle teşekkür etti.

İki kulüp ortasındaki dostluğun 19 Temmuz 2012’de oynanan UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme turu maçlarıyla başladığı hatırlatılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“İskoçya Ligi’nin 13’üncü haftasında oynanan Kilmarnock maçının 26. dakikasında, ‘Eskişehirspor’u Kurtarın’ ve ‘Anadolu’nun Yıldızı Işıl Işıl Parlasın’ pankartlarını açan, kulübümüzün içinde bulunduğu sorunlu günler sebebiyle Cumartesi günü oynayacakları Motherwell maçı öncesinde kulübümüz ismine bağış toplayacak olan kardeş kulübümüz St. Johnstone’a ve taraftarına maddi ve manevi hep yanımızda olduklarını hissettirdikleri teşekkür ederiz. Aramızdaki kopmaz bağları tam 10 sene evvel inşa ettiğimiz ve futbolun asla yalnızca futbol olmadığını deliller nitelikte, güçlenerek devam eden bu dostluğun hiç bitmemesini umarız. Birlikte daha güçlüyüz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu